За прогнозами Української Зернової Асоціації в Україні може очікуватись найбільший обсяг форвардних угод на зернові за останнє десятиліття. Про це заявив Микола Горбачов - президент організації, додавши, що за минулий рік трейдери втратили 80-100 млн доларів через форвардні дефолти.

Більшу частину контрактів вдалось компенсувати за допомогою механізму вошауту, деякий відсоток досі фігурує в судових процесах, але в цілому ринкові гравці зацікавлені в продовженні функціонування форвардів. Цьогоріч обсяг форвардних контрактів може перевищити результати минулого року.

В Українській аграрній конфедерації зі свого боку відзначають незвичайну активність на форвардному ринку на фоні численних проблем з форвардними контрактами в минулому. Так, багато постачальників не змогли виконати свої зобов'язання через загибель урожаю, в окремих випадках аграрії навіть не могли повернути покупцям вже отриману оплату, оскільки не мали можливості отримати кошти в банках. Однак зараз форварди користуються попитом, що говорить про впевненість трейдерів і аграріїв у майбутньому врожаї.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>