Державна служба з питань праці та Податкова служба з 1 липня розпочинають перевірки підприємств для виявлення незареєстрованих працівників. Спільні перевірки є частиною програми протидії незадекларованій праці в 2021-му, яка направлена на збільшення частки оформлених належним чином трудових відносин.

Вказана програма передбачає два етапи реалізації:

  • Ведення інформаційної роботи щодо популяризації офіційного працевлаштування та висвітлення ризиків з якими пов’язані незадекларовані трудові відносини. Кампанія проходила в першій половині року і ході її проведення інспектори повідомили більш як 62 000 роботодавцям та працівникам про вказані переваги та ризики.
  • Перевірки серед роботодавців серед яких виявлено високий ризик відносин з неоформленими працівниками.

Саме другий етап починається з 1 липня і в ході перевірок інспектори Держпраці та ДПС виявлять роботодавців які не взяли до уваги повідомлену інформацію та продовжують вести неофіційні трудові відносини.

Незареєстровані працівники тягнуть за собою санкції за порушення законодавства про працю та податкового кодексу для роботодавця. Так КЗпПУ передбачає за приховання трудового договору іншою цивільно-правовою угодою та працю неоформлених працівників штраф до 60 тисяч грн. Повторне порушення призведе до накладення на роботодавця штрафу в розмірі 180 тисяч грн за кожного неоформленого працівника.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>