Набрала чинності відповідна постанова Кабміну від 3 листопада. Міністр агрополітики Роман Лещенко надав роз’яснення щодо нової методики. Він пояснив, що раніше паралельно існували три різні алгоритми оцінювання землі прі операціях купівлі-продажу, здачі в оренду та інших транзакціях. Це приводило до «перекосів» - значної різниці в оцінці сусідніх або ідентичних ділянок, що, відповідно, відображалося на необ’єктивному оподаткуванні земельних операцій.

Згаданою постановою уряд уніфікував усі існуючі методики задля спрощення процедури. Тепер ради тергромад мають можливість одним рішенням затвердити НГО для всіх ділянок громади. Формула універсальна: площа ділянки помножена на коефіцієнт капіталізованого рентного доходу та послідовно на п’ять інших коефіцієнтів, що відображатимуть індивідуальні особливості даної ділянки. Серед них - цільове призначення ділянки; розташування (віддалення від великих міст та курортних зон та інші регіонально-зональні чинники); ступінь радіаційного забруднення та інші якісні характеристики ділянки.

Незважаючи на те, що інструкція з нової універсальної методики вже вступила в законну дію, на практиці її масово можна буде використовувати не раніше 2023 року, коли громади зведуть та затвердять нову техдокументацію із вказуванням всіх необхідних характеристик. Таку думку висловили у Асоціації «Земельна спілка». За твердженням заступника Голови Асоціації Андрія Мартина, до цього часу доведеться використовувати старі методики.


Читайте нас в Телеграмм