У міністервстві агрополітики повідомили, що Євросоюз планує виділити грант на 50 млн євро на фінансування Фонду часткового гарантування кредитів сільського господарства. Грант дозволить знизити банківські ризики при видачі кредитів та надати аграріям додаткові фінансові ресурси для проведення польових робіт.

Статутний капітал Фонду складатимуть кошти з державного бюджету та фінансування від міжнародних партнерів в співвідношенні приблизно 50% на 50%. Загальна сума коштів, які мають бути в розпорядженні фонду - 3 млрд гривень. При цьому Фонд допоможи надати аграріям фінансування на суму 24 млрд гривень, що допоможе їм продовжувати ефективне ведення господарства без надлишкової економії.

Фонд зможе гарантувати покриття до 50% від суми не повернутих коштів, але не довше ніж на 10 років. Для цього кредиторам нададуть портфельні гарантії, які можна буде використовувати в якості застави. При цьому гарантії отримають лише ті банки, які мають угоду про співпрацю з Фондом і відповідають встановленим критеріям. Отримати кредитні гарантії від фонду зможуть ті фермери, які обробляють не більше 500 гектарів землі і займаються виробництвом сільськогосподарської продукції.

За словами Лещенко такі фонди існують в багатьох країнах світу, серед яких Індія, Естонія, Мексика та інші. Такий формат підтримки виробників державою довів свою ефективність на практиці і особливо актуальний зараз, коли підтримка потрібна багатьом підприємствам з галузей, які постраждали внаслідок пандемії, кліматичних, економічних чи соціальних проблем.

Представники ЄС також вітають ініціативу впровадження Фонду часткового гарантування кредитів, оскільки вони дадуть фермерам доступні кредити та фінансування, які дозволять розвивати власний бізнес. Саме тому Євросоюз готовий надати фінансову допомогу.


Читайте нас в Телеграмм