У ВРУ прийнятий законопроект No5600, яким передбачається введення ряду змін до Податкового кодексу для балансу бюджетних надходжень. Серед іншого проект накладає податкові обов'язки на власників та користувачів ділянок сільськогосподарського призначення, які знаходяться за населеними пунктами. Такі особи будуть сплачувати мінімальне податкове зобов'язання, навіть якщо не використовують свої ділянки.

Сума мінімального податкового зобов'язання в наступному році складатиме 4% від нормативно-грошової оцінки ділянки, а в 2023-му ставка зросте до 5%. При цьому, якщо власник сплачує інші податки на ділянку, вони повинні бути не меншими за мінімальне податкове зобов'язання, а якщо виплачених коштів не вистачає, то доведеться додатково доплачувати.

Так, наприклад, якщо у землевласника є ділянка у Вінницькій області площею в 5 гектарів (при середній НГО в 27 184 грн за гектар), то в 2022-му він повинен сплатити не менше 5437 грн податків, а ще через рік вже не менше 6 796 грн. Сума податку вираховується за наступним принципом:

1. податок на землю + податок з доходу на врожай + ПДФО + військовий збір і ЄСВ з заробітної плати працівників;

2. сума сплачених податків віднімається від суми мінімального податкового зобов'язання і якщо буде меншою за встановлений розмір, то доведеться доплатити.

Однак мінімальне податкове зобов'язання має певні особливості для осіб:

● ділянки яких на початок 2022-го знаходяться в населених пунктах чи садових кооперативах (вони звільняються від МПЗ);

● які здійснюють та не здійснюють виробництво с/г товарів (для них різний порядок зарахування податків);

● ділянки яких знаходяться в державній чи комунальній власності (до МПЗ буде включено тільки 20% від вартості оренди, а не повна сума);

● яким не вручено податкове повідомлення-рішення у встановлений законом термін


Читайте нас в Телеграмм