За ініціативою прем'єр-міністра - Дениса Шмигаля до ВР внесли проект закону 6422 яким пропонується примусово вилучати землі у приватних власників, якщо вони потрібні для прокладання автодоріг державного значення та зведення об'єктів інфраструктури для їх обслуговування.

В пояснювальній записці проекту вказано, що він повинен пришвидшити процес примусового відчуження земель та іншої нерухомості, які знаходяться у приватній власності у зв'язку з суспільними потребами і які зокрема потрібні для зведення автошляхів державного значення, мостів, естакад та пов'язаної з ними інфраструктури. Закон розповсюджується на всі дороги, включаючи й ті, що зводяться на умовах концесії чи інших видів партнерства між державою і приватними підприємствами.

Сам же документ передбачає скорочення строків на прийняття рішень щодо примусового викупу земельних ділянок. Окрім того, спроститься примусове відчуження землі в судовому порядку, для цього в КАС пропонується внести зміни, відповідно до яких спори про відчуження нерухомості у зв'язку з будівництвом автодоріг, мостів та естакад будуть розглядати в порядку спрощеного позовного провадження (скорочені строки, проста процедура).


Читайте нас в Телеграмм