У другій декаді вересня загалом продовжилася літня посуха. Невелика кількість опадів випала на Заході та Півночі країни, але східні, центральні та південні райони й надалі залишаються взагалі без дощу. Як повідомляє сервіс агропогоди Метео Фарм, ГТК на території України дорівнює 0,0-0,2. Аналітики зазначають, що умови для сівби озимих зараз дуже несприятливі.

Якщо не підуть дощі, посівну кампанію буде зірвано або перенесено на біль пізні терміни. Проте перенос також несе значні ризики, адже сходи пізно засіяних культур можуть недостатньо розвинутись та окріпнути до холодів.
У аналогічний період в 2019 році значних опадів також не було, але загалом показники були кращими ніж у 2020 році. Температура ґрунту на Заході та Півночі була +16 до +17 °C. Виняток – Чернівецька область, де середня температура була трохи вища - +18 °C. Східні та центральні області відзначилися температурою від +17 до +19 °C. На Півдні температура була найвища - +19…+21 °C. В Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях температура ґрунту була мінімальною - +5 °C. Західні області відзначалися температурою в межах +5 … +6 °C, на Півночі – до +7 °C. Мінімальні температури в центральних областях коливались до +8 °C, на Сході – до +9 °C. В південних областях нижче +10 °C не опускалися.

Негативною також є тенденція зміни вологості ґрунту – у другій декаді вересня вона зменшилася у порівнянні з початком місяця. Найнижчий показник зафіксовали на Сході, Півдні та Центрі - 7-9%. Вищим показник вологості ґрунту виявився в Івано-Франківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Вінницькій областях – 10%-13%. Волинська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Закарпатська область мають найбільшу зволоженість – 15%-18%.


Читайте нас в Телеграмм


Yii::$app->request->get('id'), 'className' => Yii::$app->controller->id])?>